Minulý rok jsme se s vámi o svůj příběh podělil Patrik Sojka, který výzvu 32 vrcholů Beskyd 2020 zdolal za 52 dní! Tento příběh inspiroval také Romana, který si řekl, že tento počet dní pokoří a zvládne to rychleji! Jak se dá naše celoroční výzva zdolat za pouhých 20 dní? To se právě dozvíte!

32 vrcholů očima Romana Bartoviče

,,Po loňském zdolaní výzvy 32 vrcholů Beskyd, jsem se těšil na další rok a nový seznam vrcholů, kteří si pro nás organizátoři připravili. 1.1. se tak stalo a musím říct, že z výběru hor a pohoří jsem byl nadšený a dal jsem si za cíl, že je zkusím zdolat dříve, než loňský vítěz Patrik, který to stihnul za 52 dní. Začal jsem 2. ledna a rozjel výzvu s mou milovanou dcerkou a přáteli. Zvolili jsme vrchol Ostrý a výzva byla zahájená.


Následující den byla neděle, takže jsem si naplánoval víc vrcholů Javorový vrch, Ropici a Slavíč. Vrchol Slavíč moc v lásce nemám, nejsou z něho žádné výhledy. Za celý den jsem nachodil cca 40 km. Následující den se mi už vůbec nechtělo! Cítil jsem únavu po náročnější túře, ale nakonec jsem se i přesto vydal zase plnit výzvu. Původně jsem měl v plánu 6 vrcholů, ale stihl jsem jen tři, takže další tři na mě čekaly další den! Blížil se další víkend a já se těšil na Polské Beskydy, vyrazil jsem s kamarádem na Skryczne a okolní kopečky.

Babí Hora – Jako jediná mě k vrcholu nepustila bez boje.

Následoval další den, vzal jsem si dovolenou v práci a vyrazil směr Babí Hora. Výstup byl vzhledem k panujícímu počasí v kombinaci s únavou po předcházejících dnech poměrně náročný. Jako jediná mě k vrcholu nepustila bez boje. Několikrát jsem se otáčel a říkal si, jestli není lepší se vrátit zpátky, ale nakonec jsem vše zvládnul. Po pár dnech jsem vyrazil do Kysuckých Beskyd na vrcholy Veľká Rača, Úplaz a Veľký Príslop. Na mapě vypadala trasa jako pohodová, ale to by nesmělo v posledních dnech hustě sněžit, stezky byly málo prochozené a místy jsem se propadal po pás do sněhových závějí. Ale co, měl jsem splněno.

Ze zahraničních vrcholů zbývaly jen Oravské Beskydy, konkrétně Pilsko a Góra Pięciu Kopców, kde jsme s kamarádem nikdy nebyly. Počáteční stoupání bylo náročné  ale při dosažení vrcholu nás čekalo neskutečné nádherné panorama hor s výhledy, kde byly vidět i vrcholy Tater. Zde doporučuji všem, abyste se tam zajeli podívat, je to něco překrásného a pro nás zatím nepoznaného.

Během dalšího dne jsem zdolal ještě česko-slovenskou hřebenovku. Trasa byla neprošlapaná, byl hluboký sníh a bez sněžnic se blbě šlapalo, ale věděl jsem že, je to mé poslední trápení před ukončením výzvy. A bylo to tu, poslední výšlap na krásný vrchol „Čantorku“. Vzhledem k její výšce a prošlapané trase, se jednalo o odpočinkový výšlap. Nahoře už jsem věděl, že jsem výzvu 32VB zvládl za 20 dní a překonal cíl, který jsem si stanovil a to za méně jak 52 dní. Sedl jsem si a vůbec se mi tomu nechtělo věřit, ale měl jsem splněno a bylo to tam!!! Dostavila se neskutečná radost, že jsem si splnil svůj sen. Přes utrápených promočených, unavených, zmrzlých 20 dní jsem se mohl konečně zastavit. Moc děkuji hlavně 32VB, protože jsem poznal zajímavé místa, které bych asi bez této úžasné výzvy nepoznal.  Hlavně z vrcholů v Polsku jsou vážně překrásné s nádhernými výhledy. Velká spokojenost a všem doporučuji to vyzkoušet. HORÁM ZDAR!

A

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.