O výzvě

Chcete poznat Beskydy křížem krážem, ale nepotřebujete zdolávat hned beskydské tisícovky? Tak to je výzva 32  VRCHOLKŮ Beskyd právě pro vás! Díky tomuto seznamu máte naplánované rodinné výlety po Beskydech na celý rok. Výzva 32 VRCHOLKŮ Beskyd je pro rodiny s dětmi, turisty začátečníky, cyklisty a také jako motivace pro studenty základních a středních škol. Tento seznam byl vytvořen jako reakce na rok 2020, kdy se uzavřely hranice a výzvu 32 vrcholů Beskyd mnoho z našich účastníků nemohlo dokončit. 

Kromě pár vrcholů z loňska, zde nezůstal kámen na kameni. Kouzelné okolí Kopřivnice jsme vyměnili za ještě kouzelnější okolí Štramberku.  Vybrali jsme mohylu Ivančenu a blízkou Chladnou vodu, která je velmi úzce spjatá s historii skautů u nás. V okolí Lysé hory zůstaneme a navštívíte Liščí díry, Medvědí skálu a dřevjanku U Zbuja, která je sice zavřená, ale určitě stojí za procházku. Než vyrazíte na vrchol Polední, doporučujeme si do batůžku vzít menší kámen a rozšířit zdejší mohylu a vzdát tímto čest generálovi Šnejdárkovi. Vrchol Soláň, jak už samotný název napovídá, v minulosti se zde chovaly ovce a sypala se jim sůl. Ovce i sůl můžete spatřit i v současnosti. Soláni se také někdy přezdívá „vrch umělců“. V hospodě Čarták, dnes horském hotelu, pod vrcholem se scházeli již ve 20. letech 20. století významní malíři, spisovatelé a hudební skladatelé – Jiří Mahen, Jan Drda, František Podešva. Jako třešničku na pomyslném dortu jsme letos zvolili nepovinnou zastávku ve Včelím městečku, které se nachází u hranic s Polskem, blízko hraničního přechodu Horní Líštná.

Do výzvy se zapojíte tím, že se zaregistrujete, vytisknete si  seznam vrcholů, oblečete se a vyrazíte do hor. Registrace je bezplatná, ale můžeš si k registraci vybrat jeden ze speciálních balíčků (viz níže)

Své tipy a fotky z výšlapů můžete sdílet v naší nové skupině na Facebooku s názvem „Zdoláváme 32 vrcholů“. Fotky nám sice nemusíte už posílat do zpráv, jako tomu bylo v minulých ročnících, ale pro vaši vzpomínku si fotku na vrcholu určitě udělejte! 🙂 

Stále jsme hlavně dobročinný projekt. Svým nákupem speciálního registračního balíčku můžete podpořit Matyho (http://matytodokaze.cz) , pro kterého letošní výzvu organizujeme. V minulých ročnících jsme podpořili nemalou částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, v roce 2018 Soukromou ZŠ pro děti s vadami Ostrava částkou 70 tisíc korun, v roce 2019 organizaci PESTRÁ – psi asistence, 2020 nemocnému Patričkovi a nakonec tedy jeho mamince a v loni 2021 částkou 80 tisíc korun malému sportovci Štěpánkovi (celý článek tady). 

Zařaď výzvu do svých novoročních předsevzetí a zdolej s námi vrcholky Beskyd!

Pravidla

 1. Zaregistrujte se pomoci Google formuláře, kde si můžete vybrat i speciální registrační balíček. Každý účastník se musí zaregistrovat zvlášť.
 2. Na potvrzující email nemusíš čekat, protože seznam vrcholů máte volně dostupný na našem webu či Facebooku 32 vrcholků Beskyd
 3. Vytiskni si seznam nebo stáhni aplikaci pro Android a hurá do přírody
 4. Fotky z vrcholů už nemusíte posílat, ale i přesto si svou vrcholovou udělejte na památku. 
 5. Zapište si datum, kdy jste vrchol zdolali.
 6. Bonusový výšlap ze seznamu organizujeme většinou koncem srpna nebo během září. Tento společný bonusový výšlap, na kterém se s vámi rádi uvidíme můžete jít dodatečně po zdolání všech 32 vrcholů.
 7. Po zdolání všech 32 vrcholků Beskyd nám pošlete vyplněný seznam vrcholů včetně počtu dnů, které se počítají od data prvního výšlapu po datum posledního výšlapu. 
 8. Diplom posíláme v pdf podobě. 

Doporučení

 • Nově jsme pro všechny účastníky našich výzev založili skupinu na Facebooku „Zdoláváme 32 vrcholů“, kde můžete sdílet vaše fotky, tipy či trasy a hlavně zde můžete psát své dotazy případně hledat parťáky na společné výšlapy.
 • Nepřemáhej se, trasy si vždy pečlivě naplánujte a hlavně se pořádně na výšlap vybavte! Nezapomeň nesmeky. Zvlášť v zimním období. Sledujte aktuální situaci na vrcholech, abyste nebyli překvapeni. Pokud si nejste jistí, jak se správně na hory vybavit, napište nám nebo ostatním turistům do skupiny. Určitě vám rádi poradí.

Upozornění:

 • Respektujte prosím zákazy při zdolávání našich hor, ne všechny hory jsou dostupné jako je např. Lysá Hora.
 • Co si do lesa přinesete, prosím taky si odneste. Chovejme se k přírodě ohleduplně tak, abychom ji zanechali takto krásnou i pro příští generace.
 • Prosíme taktéž, aby jste při zdolávání vrcholů chodili jen po vyznačených turistických trasách (respektujme prosím pravidla CHKO Beskydy).
 • V případě, že uvidíte ve sněhu vytvořené koleje pro běžky NEŠLAPEJTE PO NICH!

A na závěr…

Najdete nás také na Instagramu pod nickem @32vrcholu, kde sdílíme ty nej fotky od našich účastníků. Pokud zdoláváte vrcholky a sdílíte fotky na svém Instagramu označte nás nebo používejte hashtag #32vrcholkubeskyd. My fotky prohlédneme a budeme je sdílet.

Cokoliv budete potřebovat, nebojte se nám napsat do zprávy! Rádi Vám odpovíme nebo v případě nespokojenosti se Vám budeme snažit vyhovět.

Děkujeme a užívejte si krásy Beskyd!

Tým 32 vrcholů Besky

Seznam 32 vrcholků Beskyd

Představujeme vám seznam pro rok 2022. Teď už jen stačí si seznam vytisknout a vše si do něj během roku zapisovat. Jakmile budete mít vše zdoláno, stačí nám poslat fotku/screen seznamu a my vám vytvoříme zasloužený diplom 32 vrcholků Beskyd.

Mapu vrcholků najdete tady – mapa vrcholků

Seznam v PDF formátu stáhnete tady – 32 VRCHOLKŮ BESKYD 2022

Instagram

info@32vrcholu.cz

Novinky

Aktuality

Velké poděkování účastníkům 32 vrcholů!

0

S koncem roku jsme opět mohli díky našim účastníkům darovat peněžitý dar a podpořit tak někoho, komu dar pomůže doslova k pohybu. Řeč je o bojovníkovi Štěpánkovi, pro kterého jsme letošní výzvy 32 vrcholů organizovali.

Aktuality

Společně to rozbalíme!

4 komentáře
Už delší dobu bojujeme s pocitem, že si náš projekt a hlavně naši aktivní účastníci, kterých každý rok přibývá, zaslouží něco víc! Nevěděli jsme jak…
Menu