O výzvě

Náš nejmladší benjamínek. Do této výzvy jsme se pustili až po domluvě s ambasadorkou, která znala zdejší pohoří jako své boty. Přeci jenom vybírat vrcholy z druhého konce republiky je docela složité. Vrcholy jsme měli vybrané, ale ambasador nám nakonec vypadl. Stáli jsme před rozhodnutím, jestli do „Krušek“ vůbec naší výzvu rozšířit. Konečná volba padla a náš tým byl od ledna  z počtu sledujících doslova zaskočen. Jestli na ostatních výzvách nám počty sledujících stoupaly po jednotkách, tak tady jsme během pár dní poskočily z nuly na tisíc a následně na necelých dva tisíce sledujících. Wow! V týmů panovala skvělá nálada. Lidé chválili výběr vrcholů, laťka byla vysoko nastavená a v polovině roku jsme si říkali, co dále. Bylo potřeba najít nového ambasadora. A tady zafungovala skvělá mravenčí práce naší Mirky, která domluvila spolupráci se zdejší skvělou turistkou Alenkou, díky Alčo a Mirko. Alenka výběrem vrcholů na letošní rok doslova nastavila tak vysokou laťku, že se vážně těšíme na další roky. Pojďme si jich pár představit.

 

Fichtelberg – jediný vrchol za hranicemi naší krásné země. Už při pohledu na zdejší vrchol si řekneme, že tady je to tak nějak s péči o památky tak nějak jinak. Na vrcholu nás už z dálky přivítá krásná rozhledna a upravený horský hotel. Co by za to za podobnou péči, dal náš větší bráška Klínovec. Snad se brzy dočkáme opraveného hotelu i u nás

Meluzína– v minulosti jeden ne moc známý kopec, který získal na své popularitě až díky umístění dřevěné sochy, kterou vytvořil a za pomocí dalších nadšenců i umístil, výtvarník a spisovatel Pavel Vítek z Velichova. Jedná se o čtvrtý nejvyšší vrchol v Krušných horách a na vrchol Meluzíny nevede žádná značená trasa, ale doporučuje se jít po zelené značce z Kovářské přes Osadu Háj až k rozcestí pod Meluzínou. Dál se musí pokračovat už bez označení.

Občerstvení u Červené jámy – Pohádkově vyhlížející chaloupka, postavena ze dřeva a hlíny, najdete na místě bývalého hostince, kudy už v minulosti vedly hlavní turistické trasy. Střechy pokryté mechem dodávají místu pohádkovou autentičnost. Zdejší domácí koláče a buchty jsou pokaždé jiné, skoro jako v pohádce.

Na Strašidlech – pokud zvolíme Horní Blatnou jako začátek svého výstupu, tak většina návštěvníků navštíví Vlčí jámy a Blatenský vrch s rozhlednou (jeden z letošních vrcholů), ale opravdový skvost na nás čeká na opačné straně. Nevede sem žádná značená cesta, takže cesta na zdejší skály bude trochu dobrodružnější a pro některé bude potřeba i pořádná mapa, ale zkusíme to s menší nápovědou. Z náměstí sv. Vavřince v Horní Blatné se vydáme směr fotbalové hřiště, dále pokračujte rovně kolem chatek Na bílé stopě, až dojdete k osamocené kapličce. Jděte ještě kousek dál po cestě, až po zhruba 600 m narazíte na vyšlapanou cestu, po které dorazíte až k našemu dnešnímu cíli. A na závěr otázka, která vás možná napadla hned v úvodu: Straší na Strašidlech? Podle legendy ano. A můžou za to dva bratři, kteří v těchto místech našli kdysi dávno valoun stříbra. Nemohli se ovšem dohodnout, jak si mezi sebou cenný nález rozdělit a pohádali se. Když pak jeden z nich druhého proklel, propadli se oba do pekla. Od té doby je prý za úplňku stále slyšet ozvěna jejich hádky.

Výhled na zámek Jezeří – pro někoho impozantní, pro někoho děsivá vyhlídka na Mosteckou pánev v popředí se zámkem Jezeří. Navštivte zámek a jeho zahrady, kde se pyšně procházejí pávi. Zámek byl kdysi vymazán z dobových map a měl zmizet z povrchu zemského. Přesto žije a pomalu se vzpamatovává z ran osudu. Návštěvou můžete přispět na jeho obnovu. Nebudete litovat.

Pokud máš rád výzvy a chceš objevovat okolí Krušných hor, tak jedna velká výzva stojí právě před tebou!  Ulož si seznam 32 vrcholů Krušných hor, vyjdi kopec, zapiš si datum a čas a hurá na další kopec. Máš na to celý rok a pořadí je jen na tobě. Registrace je bezplatná, ale můžeš si k registraci vybrat jeden ze speciálních balíčků (viz níže)

FANOUŠEK – v tomto balíčku si předobjednáváte dřevěnou medaili s logem výzvy a navíc také autonálepku, kterou můžete hrdě vystavit na své auto, když pojedete na výšlap. Diplom  v pdf podobě je samozřejmostí ke každé registraci

PODPOROVATEL – Pro velký zájem jsme se vrátili k funkčním tričkům, které jste si odhlasovali, že chcete. Letos budou v tmavě modré barvě s univerzálním logem 32 vrcholů, abyste v něm mohli zdolávat i ostatní výzvy nebo ho využili v následujících letech. V balíčku dále je diplom, medaile a autonálepka. 

Info k balíčkům: Produkty nemýváme skladem (hlavně trička), vše objednáváme až podle zájmu a počtu zaplacených objednávek. První várku jsme již objednali koncem ledna a nyní se vyrábí u dodavatele. Doufáme, že koncem března budeme tuto první vlnu rozesílat. Proto balíčky uhrazené během února, března a pravděpodobně i dubna budeme nechat vyrábět až během května. Opravdu záleží na počtu zaplacených triček. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Stále jsme hlavně dobročinný projekt.Svým nákupem speciálního registračního balíčku můžete podpořit nejen náš projekt, ale také Verunku Slovákovou, pro kterou letos výzvu organizujeme. Příběh se dočtete tady.  V minulých ročnících jsme podpořili nemalou částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, v roce 2018 Soukromou ZŠ pro děti s vadami Ostrava částkou 70 tisíc korun, v roce 2019 organizaci PESTRÁ – psi asistence, 2020 nemocnému Patričkovi, v roce 2021 částkou 80 tisíc korun malému sportovci Štěpánkovi a loni Matymu 150 tisíc korun. Bez vás by to nešlo, takže máte od nás OBROVSKÉ DÍKY. Pokud byste chtěli přispět pár korunami na náš projekt, můžete jej poslat na náš účet 2401412400/2010. Do poznámky prosím přidejte jméno, ať víme komu poděkovat. 

Jestli milujete výzvy, turistiku, přírodu a chcete udělat dobrý skutek, tak  pojďte s námi zdolat 32 vrcholů Krušných hor!

Pravidla

 1. Zaregistrujte se pomoci Google formuláře. Každý účastník se musí zaregistrovat zvlášť.
 2. Na potvrzující email nemusíš čekat, protože seznam vrcholů máte volně dostupný zde na našem webu či Facebooku 32 vrcholů Krušných hor
 3. Vytiskni si seznam nebo stáhni aplikaci pro Android a hurá do přírody
 4. Fotky z vrcholů nemusíte nikam posílat, ale i přesto si svou vrcholovou udělejte na památku. 
 5. Zapište si do seznamu datum, kdy jste vrchol zdolali.
 6. Bonusový výšlap ze seznamu organizujeme většinou koncem srpna nebo během září. Tento společný bonusový výšlap, na kterém se s vámi rádi uvidíme můžete jít dodatečně po zdolání všech 32 vrcholů.
 7. Po zdolání všech 32 vrcholů Krušných hor nám pošlete vyplněný seznam vrcholů včetně počtu dnů, které se počítají od data prvního výšlapu po datum posledního výšlapu. 
 8. Diplom posíláme v pdf podobě. 

Doporučení

 • Nově jsme pro všechny účastníky našich výzev založili skupinu na FacebookuZdoláváme 32 vrcholů“, kde můžete sdílet vaše fotky, tipy či trasy a hlavně zde můžete psát své dotazy případně hledat parťáky na společné výšlapy.
 • Nepřemáhej se, trasy si vždy pečlivě naplánujte a hlavně se pořádně na výšlap vybavte! Nezapomeň nesmeky. Zvlášť v zimním období. Sledujte aktuální situaci na vrcholech, abyste nebyli překvapeni. Pokud si nejste jistí, jak se správně na hory vybavit, napište nám nebo ostatním turistům do skupiny. Určitě vám rádi poradí.

Upozornění:

 • Respektujte prosím zákazy při zdolávání našich hor, ne všechny hory jsou dostupné.
 • Co si do lesa přinesete, prosím taky si odneste. Chovejme se k přírodě ohleduplně tak, abychom ji zanechali takto krásnou i pro příští generace.
 • Prosíme taktéž, aby jste při zdolávání vrcholů chodili jen po vyznačených turistických trasách.
 • V případě, že uvidíte ve sněhu vytvořené koleje pro běžky NEŠLAPEJTE PO NICH!

A na závěr…

Najdete nás také na Instagramu pod nickem @32vrcholu, kde sdílíme ty nej fotky od našich účastníků. Pokud jste na Instagramu, sdílejte fotky s námi a označujte nás @32vrcholu a přidejte # dané výzvy. 🙂

Cokoliv budete potřebovat, nebojte se nám napsat do zprávy! Rádi Vám odpovíme nebo v případě nespokojenosti se Vám budeme snažit vyhovět.

Tým 32 vrcholů

Budeme rádi, když se nám zaregistrujete, abychom měli přehled, kolik z vás zdolává 32 vrcholů Krušných hor. V případě, že chcete podpořit náš projekt a mít vzpomínku z letošní výzvy v podobě medaile nebo funkčního trička, je registrace nutná. 

Odkaz na registraci je zde – https://forms.gle/z8nv1ENavgfTKkrJ9 

Potvrzující emaily odesíláme každému zvlášť, prosíme tedy o trpělivost, v lednu je vždy největší nával registrací a ne vždy stíháme hned odepisovat. Chodíme normálně do práce.

Zdolávat však můžete začít bez potvrzujícího emailu, stačí totiž vytisknout seznam vrcholů a hurá do hor.

Je dostupná prozatím pro Android. S radostí můžeme oznámit, že appka pro jabličkáře je téměř hotová a brzy spustíme alespoň testovací verzi. Buďte prosím shovívaví, na appce budeme postupně pracovat a vše vylepšovat. 

Fotky z vrcholů už nemusíte posílat, ale i přesto si svou vrcholovou udělejte na památku. Nově jsme pro všechny účastníky našich výzev založili skupinu na Facebooku „Zdoláváme 32 vrcholů“, kde můžete sdílet vaše fotky, tipy či trasy a hlavně zde můžete psát své dotazy případně hledat parťáky na společné výšlapy.

Sdílet je s námi můžete také na našem Instagramu @32vrcholu, stačí nás označit. 🙂

Můžete si zakoupit speciální registrační balíček, nebo nám poslat peněžitý dar přímo na účet 2401412400/2010. Do poznámky prosím přidejte jméno, ať víme komu poděkovat.

Ano jsou vrcholy, které jsou např. v lese, ale uznáte sami, že nikdo z nás nepůjde do lesa a nebude se fotit se stromem. Výzva je především pro Vás, takže bohatě postačí fotka z rozcestníku apod.

Plánujeme, že během roku zorganizujeme pár společných výšlapů, kdy společnými silami pokoříme pár vrcholů. O přesné trase výšlapu a především termínu vás budeme informovat.

Pro rok 2021 jsme si toho připravili opravdu hodně!

Naši stálici už 6. rokem je výzvy 32 vrcholů Beskyd. Pokud chcete poznat krásné pohoří Beskydy, určitě si tuto výzvu nenechte ujít.

Pro případ, že by nám zase uzavřeli hranice nebo byste nemohli cestovat do Polska či Slovenska, jsme vytvořili seznam s názvem 32 VRCHOLKŮ Beskyd. Tento seznam je vhodný pro rodiny s dětmi, cyklisty a všechny, kdo milují lehčí turistiku. Navíc tento seznam je celý na území ČR!

Jak už jsme se zmínili výše, výzvu můžete zdolávat také v Jeseníkách. Loňský benjamínek měl velký úspěch, a proto jsme i letos vytvořili sezna 32 vrcholů Jeseníků

Dalším projektem je Beskydská ŠTREKA. Jak už z názvy vyplývá, bude to super ultra výzva jen pro ty nejzdatnější turisty, kteří miluji překonávat sami sebe. O té se ale dozvíte až během března 2021. 

A těšit se budete moct také na Jesenickou Štreku! 

Seznam vrcholů

Seznam vrcholů v mapě – mapa vrcholů

Seznam vrcholů v PDF – 2023 SEZNAMY 32 VRCHOLU Krušných hor

Produkty z e-shopu

Instagram

info@32vrcholu.cz

Novinky

Aktuality

Letos zdoláváme vrcholy pro Verunku

0
  Letos poprvé jsme se ptali vás, účastníků, pro koho chcete letošní výzvy zdolávat. Děkujeme všem, kteří poslali svůj návrh, rozhodně máme tímto inspirace i…
Aktuality

Velké poděkování účastníkům 32 vrcholů!

0

S koncem roku jsme opět mohli díky našim účastníkům darovat peněžitý dar a podpořit tak někoho, komu dar pomůže doslova k pohybu. Řeč je o bojovníkovi Štěpánkovi, pro kterého jsme letošní výzvy 32 vrcholů organizovali.