O výzvě

Náš letošní benjamínek 32 vrcholů Krušných hor. Krušné hory jsme si zvolili jako další výzvu v pořadí, z důvodu oslovení jedné zdejší nadšené turistky, která nás správně namotivovala na zdejší poklady. A co jsme si do výzvy vybrali za zajímavé lokality? Vlčí jámy, ve kterých najdeme i Ledovou jámu, ve které díky své hloubce a umístění můžeme zpozorovat už při sestupu zbytky ledu i v parném létě. Bývalý důl Rolava (Sauersack), kde najdeme pozůstatky cínového dolu a nedalekého zajateckého tábora z 2. světové války. Natáčel se zde i seriál Rapl. Mědník, na kterém se rozkládá bývalá hornická obec Měděnec s víc jak tisíciletou tradici dolování měděné rudy. Historický trojmezní kámen z roku 1677 a Myší hrádek, kde najdeme model Najdecké věže a skály.

 

Pokud máš rád výzvy a chceš objevovat okolí, tak jedna velká výzva stojí právě před tebou!  Ulož si seznam 32 vrcholů Krušných hor, vyjdi kopec, zapiš si datum a čas a hurá na další kopec. Máš na to celý rok a pořadí je jen na tobě. Registrace je bezplatná!

 

Stále jsme hlavně dobročinný projekt. Svým nákupem speciálního registračního balíčku můžete podpořit Matyho (http://matytodokaze.cz) , pro kterého letošní výzvu organizujeme. V minulých ročnících jsme podpořili nemalou částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, v roce 2018 Soukromou ZŠ pro děti s vadami Ostrava částkou 70 tisíc korun, v roce 2019 organizaci PESTRÁ – psi asistence, 2020 nemocnému Patričkovi a nakonec tedy jeho mamince a v loni 2021 částkou 80 tisíc korun malému sportovci Štěpánkovi (celý článek tady). 

Pravidla

 1. Zaregistrujte se pomoci Google formuláře. Každý účastník se musí zaregistrovat zvlášť.
 2. Na potvrzující email nemusíš čekat, protože seznam vrcholů máte volně dostupný zde na našem webu či Facebooku 32 vrcholů Krušných hor
 3. Vytiskni si seznam nebo stáhni aplikaci pro Android a hurá do přírody
 4. Fotky z vrcholů nemusíte nikam posílat, ale i přesto si svou vrcholovou udělejte na památku. 
 5. Zapište si do seznamu datum, kdy jste vrchol zdolali.
 6. Bonusový výšlap ze seznamu organizujeme většinou koncem srpna nebo během září. Tento společný bonusový výšlap, na kterém se s vámi rádi uvidíme můžete jít dodatečně po zdolání všech 32 vrcholů.
 7. Po zdolání všech 32 vrcholů Krušných hor nám pošlete vyplněný seznam vrcholů včetně počtu dnů, které se počítají od data prvního výšlapu po datum posledního výšlapu. 
 8. Diplom posíláme v pdf podobě. 

Doporučení

 • Nově jsme pro všechny účastníky našich výzev založili skupinu na FacebookuZdoláváme 32 vrcholů“, kde můžete sdílet vaše fotky, tipy či trasy a hlavně zde můžete psát své dotazy případně hledat parťáky na společné výšlapy.
 • Nepřemáhej se, trasy si vždy pečlivě naplánujte a hlavně se pořádně na výšlap vybavte! Nezapomeň nesmeky. Zvlášť v zimním období. Sledujte aktuální situaci na vrcholech, abyste nebyli překvapeni. Pokud si nejste jistí, jak se správně na hory vybavit, napište nám nebo ostatním turistům do skupiny. Určitě vám rádi poradí.

Upozornění:

 • Respektujte prosím zákazy při zdolávání našich hor, ne všechny hory jsou dostupné.
 • Co si do lesa přinesete, prosím taky si odneste. Chovejme se k přírodě ohleduplně tak, abychom ji zanechali takto krásnou i pro příští generace.
 • Prosíme taktéž, aby jste při zdolávání vrcholů chodili jen po vyznačených turistických trasách.
 • V případě, že uvidíte ve sněhu vytvořené koleje pro běžky NEŠLAPEJTE PO NICH!

A na závěr…

Najdete nás také na Instagramu pod nickem @32vrcholu, kde sdílíme ty nej fotky od našich účastníků. Pokud jste na Instagramu, sdílejte fotky s námi a označujte nás @32vrcholu a přidejte # dané výzvy. 🙂

Cokoliv budete potřebovat, nebojte se nám napsat do zprávy! Rádi Vám odpovíme nebo v případě nespokojenosti se Vám budeme snažit vyhovět.

Tým 32 vrcholů

Seznam vrcholů

Seznam vrcholů v mapě – mapa vrcholů

Seznam vrcholů v PDF – 32 vrcholů Krušných hor

Produkty z e-shopu

Instagram

info@32vrcholu.cz

Novinky

Aktuality

Velké poděkování účastníkům 32 vrcholů!

0

S koncem roku jsme opět mohli díky našim účastníkům darovat peněžitý dar a podpořit tak někoho, komu dar pomůže doslova k pohybu. Řeč je o bojovníkovi Štěpánkovi, pro kterého jsme letošní výzvy 32 vrcholů organizovali.

Aktuality

Společně to rozbalíme!

4 komentáře
Už delší dobu bojujeme s pocitem, že si náš projekt a hlavně naši aktivní účastníci, kterých každý rok přibývá, zaslouží něco víc! Nevěděli jsme jak…
Menu