O výzvě

Jsou Jeseníky vaší srdcovkou? Tak to máme pro vás skvělou celoroční výzvu 32 vrcholů Jeseníků. Za spolupráce se Správou CHKO Jeseníky jsme vytvořili nový seznam pro rok 2023. Cílem není to stihnout v co nejkratším čase, ale užít si to! Na vrcholu si udělejte pěknou fotku a sdílejte ji třeba v naší skupině Zdoláváme 32 vrcholů. Každý vrchol si zapište do vytisknutého seznamu vrcholů Jeseníků. Registrace do výzvy je bezplatná, ale můžeš si k registraci vybrat jeden ze speciálních balíčků (viz níže)

Speciální balíčky:

FANOUŠEK – v tomto balíčku si předobjednáváte dřevěnou medaili s logem výzvy a navíc také autonálepku, kterou můžete hrdě vystavit na své auto, když pojedete na výšlap. Diplom  v pdf podobě je samozřejmostí ke každé registraci

PODPOROVATEL – Pro velký zájem jsme se vrátili k funkčním tričkům, které jste si odhlasovali, že chcete. Letos budou v tmavě modré barvě s univerzálním logem 32 vrcholů, abyste v něm mohli zdolávat i ostatní výzvy nebo ho využili v následujících letech. V balíčku dále je diplom, medaile a autonálepka. 

Info k balíčkům: Produkty nemýváme skladem (hlavně trička), vše objednáváme až podle zájmu a počtu zaplacených objednávek. První várku jsme již objednali koncem ledna a nyní se vyrábí u dodavatele. Doufáme, že koncem března budeme tuto první vlnu rozesílat. Proto balíčky uhrazené během února, března a pravděpodobně i dubna budeme nechat vyrábět až během května. Opravdu záleží na počtu zaplacených triček. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Mravenečník, Rysí skála, Sokolí skála, Medvědí hory, Pásmo Orlíka – nejedná se o návštěvu ZOO, ale mluvíme o Jeseníkách. I letos na Vás čeká „Jesenická třicetdvojka“. Jeseníky jsou druhé pohoří, které jsme si na první pohled zamilovali. Zdejší kopce nejsou tak strmé jako v Beskydech, navíc většina stezek je mimo vrcholy, ale o to jsou Jeseníky krásnější, jsou prostě jiné, kouzelné. Už při plánování dalších výzev jsme se rozhodli, že Jeseníky budou ta správná výzva pro Vás. Praděd – nejvyšší hora v pohoří Jeseníků a nejvyšší hora na Moravě. Na vrcholu se nachází vysílač, restaurace a je možnost po zaplacení vstupného nechat se vyvézt výtahem na vyhlídkovou plošinu, ze které je možnost dohlédnout, až do Tater. Rolandův kámen – kdo by neznal film s Tebou mě baví svět, jehož některé části se natáčely v obci Karlova Studánka. Tentokrát se však podíváme jinam než do obce, ale půjdeme na místo, o kterém jste až do teď možná neměli tušení – Rolandův kámen. Jedná se o 910 metrů vysoký kopec, na jehož vrcholu se nachází vysoká skála, která je ohraničená zábradlím a na vrcholu najdeme i vysoký dřevěný kříž. Doporučujeme však neopomenout i samotnou Karlovu Studánku, kde je jeden z nejčistších ovzduší ve střední Evropě. Pokud se na místo vydáte v zimě, nezapomeňte se podívat i k vodotrysku, který nechávají místní správcové v zimě otevřený a ten vykouzlí opravdové ledové království. Keprník – pokud zvolíte trasu z Ramzové (oblíbená trasa naší Mirky), narazíte cestou na kamzíky, ne na ty živé, i když pokud budete potichu, možná i na ty. Minimálně jednoho objevíte na Čerňavě a druhého na Šeráku (obě bereme i jako vrcholové fotky z obou hor). Na celé této trase najdeme velký počet skalních útvarů. Dlouhé stráně – už při pohledu z dálky si řeknete, že tady něco nehraje. Oproti okolním horám, je tento vrchol jako by ho někdo uřezal. A skutečně je to „uřezaný kopec“. Na jeho vrcholu najdeme přečerpávací elektrárnu stejného názvu jako je tato hora. Doporučujeme navštívit i zdejší elektrárnu, věřte, bude stát za to. Nezapomeňte se však na prohlídku předem objednat.

Stále jsme hlavně dobročinný projekt. Svým nákupem speciálního registračního balíčku můžete podpořit nejen náš projekt, ale také Verunku Slovákovou, pro kterou letos výzvu organizujeme. Příběh se dočtete tady.  V minulých ročnících jsme podpořili nemalou částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, v roce 2018 Soukromou ZŠ pro děti s vadami Ostrava částkou 70 tisíc korun, v roce 2019 organizaci PESTRÁ – psi asistence, 2020 nemocnému Patričkovi, v roce 2021 částkou 80 tisíc korun malému sportovci Štěpánkovi a loni Matymu 150 tisíc korun. Bez vás by to nešlo, takže máte od nás OBROVSKÉ DÍKY. Pokud byste chtěli přispět pár korunami na náš projekt, můžete jej poslat na náš účet 2401412400/2010. Do poznámky prosím přidejte jméno, ať víme komu poděkovat. 

Jestli milujete výzvy, turistiku, přírodu a chcete udělat dobrý skutek, tak  pojďte s námi zdolat 32 vrcholů Jeseníků!

Pravidla

 1. Zaregistrujte se pomoci Google formuláře, kde si můžete vybrat i speciální registrační balíček. Každý účastník se musí zaregistrovat zvlášť.
 2. Na potvrzující email nemusíš čekat, protože seznam vrcholů máte volně dostupný na našem webu či Facebooku 32 vrcholů Jeseníků
 3. Vytiskni si seznam nebo stáhni aplikaci pro Android a hurá do přírody
 4. Fotky z vrcholů už nemusíte posílat, ale i přesto si svou vrcholovou udělejte na památku. 
 5. Zapište si datum, kdy jste vrchol zdolali.
 6. Bonusový výšlap ze seznamu organizujeme většinou koncem srpna nebo během září. Tento společný bonusový výšlap, na kterém se s vámi rádi uvidíme můžete jít dodatečně po zdolání všech 32 vrcholů.
 7. Po zdolání všech 32 vrcholů Jeseníků nám pošlete vyplněný seznam vrcholů včetně počtu dnů, které se počítají od data prvního výšlapu po datum posledního výšlapu. 
 8. Diplom posíláme v pdf podobě. 

Doporučení

 • Nově jsme pro všechny účastníky našich výzev založili skupinu na Facebooku „Zdoláváme 32 vrcholů“, kde můžete sdílet vaše fotky, tipy či trasy a hlavně zde můžete psát své dotazy případně hledat parťáky na společné výšlapy. 
 • Nepřemáhej se, trasy si vždy pečlivě naplánujte a hlavně se pořádně na výšlap vybavte! Nezapomeň nesmeky. Zvlášť v zimním období. Sledujte aktuální situaci na vrcholech, abyste nebyli překvapeni. Pokud si nejste jistí, jak se správně na hory vybavit, napište nám nebo ostatním turistům do skupiny. Určitě vám rádi poradí.

Upozornění:

 • Respektujte prosím zákazy při zdolávání našich hor.
 • Co si do lesa přinesete, prosím taky si odneste. Chovejme se k přírodě ohleduplně tak, abychom ji zanechali takto krásnou i pro příští generace.
 • Prosíme taktéž, aby jste při zdolávání vrcholů chodili jen po vyznačených turistických trasách (respektujme prosím pravidla CHKO Jeseníky).
 • V případě, že uvidíte ve sněhu vytvořené koleje pro běžky NEŠLAPEJTE PO NICH!

A na závěr…

Najdete nás také na Instagramu pod nickem @32vrcholu, kde sdílíme ty nej fotky od našich účastníků. Pokud zdoláváte vrcholky a sdílíte fotky na svém Instagramu označte nás nebo používejte hashtag #32vrcholkubeskyd. My fotky prohlédneme a budeme je sdílet.

Cokoliv budete potřebovat, nebojte se nám napsat do zprávy! Rádi Vám odpovíme nebo v případě nespokojenosti se Vám budeme snažit vyhovět.

Děkujeme a užívejte si krásy Jeseníků!

Tým 32vrcholu.cz

Budeme rádi, když se nám zaregistrujete, abychom měli přehled, kolik z vás zdolává 32 vrcholů Jeseníků. V případě, že chcete podpořit náš projekt a mít vzpomínku z letošní výzvy v podobě medaile nebo plecháčků, je registrace nutná. 

Odkaz na registraci je zde – https://forms.gle/P6suwGgGa2MzCvnz9

Potvrzující emaily odesíláme každému zvlášť, prosíme tedy o trpělivost, v lednu je vždy největší nával registrací a ne vždy stíháme hned odepisovat. Chodíme normálně do práce, kromě Denisy, ta očekává právě v lednu dalšího člena týmu. 🙂 

Zdolávat však můžete začít bez potvrzujícího emailu, stačí totiž vytisknout seznam vrcholů a hurá do hor.

Je dostupná pro Android a moc za ní děkujeme Davidovi Osičkovi! Stáhnout si ji můžete tady.

S radostí můžeme oznámit, že appka pro jabličkáře je téměř hotová a brzy spustíme alespoň testovací verzi. Buďte prosím shovívaví, na appce budeme postupně pracovat a vše vylepšovat. 

Fotky z vrcholů už nemusíte posílat, ale i přesto si svou vrcholovou udělejte na památku. Nově jsme pro všechny účastníky našich výzev založili skupinu na Facebooku „Zdoláváme 32 vrcholů“, kde můžete sdílet vaše fotky, tipy či trasy a hlavně zde můžete psát své dotazy případně hledat parťáky na společné výšlapy.

Zasláním fotek nám do zprávy či označení hashtagu #32vrcholujeseniku dáváte automatický souhlas k veřejnému sdílení vašich fotek na našich FB stránkách a Instagramu. 

Můžete si zakoupit speciální registrační balíček, nebo nám poslat peněžitý dar přímo na účet 2401412400/2010. Do poznámky prosím přidejte jméno, ať víme komu poděkovat.

Ano jsou vrcholy, které jsou např. v lese, ale uznáte sami, že nikdo z nás nepůjde do lesa a nebude se fotit se stromem. Výzva je především pro Vás, takže bohatě postačí fotka z rozcestníku apod.

Plánujeme, že během roku zorganizujeme pár společných výšlapů, kdy společnými silami pokoříme pár vrcholů. O přesné trase výšlapu a především termínu vás budeme informovat.

Výzvou už téměř s 7 letou tradicí je 32 vrcholů Beskyd, kde jsme opět aktualizovali seznam pro rok 2023.

Pro případ, že by nám zase uzavřeli hranice, vytvořili jsme seznam s názvem 32 vrcholků Beskyd. Tento seznam je vhodný pro rodiny s dětmi, cyklisty a všechny, kdo milují lehčí turistiku. Navíc tento seznam je celý na území ČR!

Rozhodli jsme zkusit se posunout zase o kousek dál, a to nejen do Jeseníku, ale nově také do Krušných hor. Takže další naše výzva se jmenuje 32 vrcholů Krušných hor. 

 

Těšit se můžete během léta na Beskydskou a Jesenickou štreku.

Představujeme vám seznam 32 vrcholů Jeseníků, které si nyní stačí vytisknout a zapisovat jeden zdolaný vrchol za druhým.

Mapu vrcholů najdete tady – mapa vrcholů 

Seznam vrcholů ve formátu PDF stáhnete tady –2023 SEZNAMY 32 VRCHOLU Jeseníku

Seznam vrcholů

Instagram

info@32vrcholu.cz

Novinky

Aktuality

Letos zdoláváme vrcholy pro Verunku

0
  Letos poprvé jsme se ptali vás, účastníků, pro koho chcete letošní výzvy zdolávat. Děkujeme všem, kteří poslali svůj návrh, rozhodně máme tímto inspirace i…
Aktuality

Velké poděkování účastníkům 32 vrcholů!

0

S koncem roku jsme opět mohli díky našim účastníkům darovat peněžitý dar a podpořit tak někoho, komu dar pomůže doslova k pohybu. Řeč je o bojovníkovi Štěpánkovi, pro kterého jsme letošní výzvy 32 vrcholů organizovali.