Zdolej 32 vrcholů Jeseníků!

Jsou Jeseníky vaší srdcovkou? Zdolejte 32 vrcholů Jeseníků.  Za spolupráce se Správou CHKO Jeseníky jsme vytvořili nový seznam pro rok 2024. Cílem není to stihnout v co nejkratším čase, ale užít si to! Na vrcholu si udělejte fotku a sdílejte ji třeba v naší skupině Zdoláváme 32 vrcholů. Každý vrchol si zapište do vytisknutého seznamu vrcholů Jeseníků nebo do naši mobilní aplikace Registrace do výzvy je bezplatná, ale můžeš si k registraci vybrat jeden ze speciálních balíčků (viz níže) Část zisku z těchto balíčků putuje na dobročinné účely. Rok 2024 jsme opět zasvětili Mobilnímu hospici Ondrášek, který letos slaví 20 let výročí a tohle bude naše poděkování za to, že do toho šli s námi poprvé v roce 2017, kdy naše výzva vznikla.

A co dál? Níže najdeš seznam 32 vrcholů Jeseníků 2024 v pdf včetně mapy, kterou si můžete vytisknout a nebo si stáhnout naši mobilní appku 32 vrcholů. Díky dvou skvělým borcům je máme pro Android i pro iOS. Dále se nezapomeňte zaregistrovat a vybrat si jeden z našich speciálních balíčků, kde najdete medaili, limitovanou sportovní čelenku a funkční tričko ve 3 různých barvách. Tyto produkty lze objednat pouze tento rok v rámci speciálních balíčků.

Speciální balíčky:

FANOUŠEK – v tomto balíčku si předobjednáváte dřevěnou medaili s logem výzvy a sportovní čelenku v unisex designu. Takže sluší vážně všem! Diplom posíláme po zdolání výzvy a zaslání vyplněného seznamu na náš email v pdf podobě.

PODPOROVATEL – Tento nabušený balíček obsahuje velmi oblíbená a hlavně kvalitní funkční trička, ve kterých se vrcholy zdolávají hned lépe. Nemohli jsme se rozhodnou, kterou barvu letos vybereme, tak jsme nechali 3 naše favority s univerzálním potiskem, abyste v něm mohli zdolávat i ostatní výzvy nebo ho využili v následujících letech. V balíčku dále je diplom, medaile a sportovní čelenka.

Info k balíčkům: Produkty nemýváme skladem (hlavně trička a čelenky), vše objednáváme až podle zájmu a počtu zaplacených objednávek.

První vlnu objednáme koncem února, takže se k vám dostane v běhen dubna.(dodavatel má na výrobu cca 5 týdnu)

Druhá a poslední vlna bude uzavřena koncem září, abyste do listopadu svá trička měli.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Své tipy a fotky z výšlapů můžete sdílet v naší nové skupině na Facebooku s názvem „Zdoláváme 32 vrcholů“. Fotky nám sice nemusíte už posílat do zpráv, jako tomu bylo v minulých ročnících, ale pro vaši vzpomínku si fotku na vrcholu určitě udělejte! 🙂

Stále jsme hlavně dobročinný projekt. V minulých ročnících jsme podpořili nemalou částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, v roce 2018 Soukromou ZŠ pro děti s vadami Ostrava částkou 70 tisíc korun, v roce 2019 organizaci PESTRÁ – psi asistence, 2020 nemocnému Patričkovi, v roce 2021 částkou 80 tisíc korun malému sportovci Štěpánkovi, 2022 skvělému Matymu Tazbirkovi 150 tisíc korun a loni také 150 tisíc krásné Verunce Slovákové, kterou nyní čeká operace kyčli a moc ji držíme palce! Bez vás by to nešlo, takže máte od nás OBROVSKÉ DÍKY.

Jestli milujete výzvy, turistiku, přírodu a chcete udělat dobrý skutek, tak pojďte s námi zdolat 32 vrcholů Jeseníků!

Pravidla

Registrace zdarma

Zaregistrujte se zdarma nebo si vyber speciální balíček, díky kterému podpoříš Mobilní hospic Ondrášek.

Seznam vrcholů

Vytiskni si seznam nebo stáhni mobilní aplikaci pro Android či iOS a hurá do přírody.

Zápis o zdolání vrcholu

Po zdolání vrcholu si zapište datum zdolání a tak dál postupujete, než zdoláte všech 32 vrcholů.

Bonusový výšlap

Termín společného výšlapu vám dáme vědět v průběhu roku na našich soc.sítích.

Zaslání údajů

Po zdolání všech 32 vrcholů Jeseníků nám pošlete na email 32vrcholujeseniku@seznam.cz  vyplněný seznam vrcholů. Počet dnů zdolání se počítají od data prvního výšlapu po datum posledního výšlapu.

Diplom

Diplom posíláme v pdf podobě na email.

Doporučení

Nepřemáhej se

Nepřemáhej se, trasy si vždy pečlivě naplánujte a hlavně se pořádně na výšlap vybavte.

Respekt k běžkařům

V případě, že uvidíte ve sněhu vytvořené koleje pro běžky NEŠLAPEJTE PO NICH!

Výbava na hory

Pokud si nejste jistí, jak se správně na hory vybavit, napište nám nebo ostatním turistům do skupiny. Určitě vám rádi poradí.

Aktuální situace

Sledujte aktuální situaci na vrcholech, abyste nebyli překvapeni.

Upozornění

Respektuj zákazy

Respektujte prosím zákazy při zdolávání našich hor, ne všechny hory jsou dostupné.

Neodhazuj odpadky

Co si do lesa přinesete, prosím taky si odneste. Chovejme se k přírodě ohleduplně tak, abychom ji zanechali takto krásnou i pro příští generace.

Vyznačené trasy

Prosíme taktéž, aby jste při zdolávání vrcholů chodili jen po vyznačených turistických trasách.

Nesmeky

Nezapomeň nesmeky. Zvlášť v zimním období.

A na závěr…

Najdete nás na Instagramu  jako @32vrcholu, kde se dozvíte aktuální informace a pozvánky na společné výšlapy. Sdílíme tam taky vaše  fotky od našich účastníků. Pokud zdoláváte vrcholy a sdílíte fotky na svém Instagramu označte nás nebo používejte hashtag #32vrcholujeseniku.

Cokoliv budete potřebovat, nebojte se nám napsat do zprávy! Rádi Vám odpovíme nebo v případě nespokojenosti se Vám budeme snažit vyhovět.

Děkujeme a užívejte si krásy Beskyd!

Tým 32 vrcholů

Často kladené otázky

Budeme rádi, když se nám zaregistrujete, abychom měli přehled, kolik z vás zdolává 32 vrcholů Jeseníků. V případě, že chcete podpořit náš projekt a mít vzpomínku z letošní výzvy v podobě medaile nebo plecháčků, je registrace nutná. 

Odkaz na registraci je zde – https://forms.gle/72kbS3NA8s7hjX9x5

Potvrzující emaily odesíláme každému zvlášť, prosíme tedy o trpělivost, v lednu je vždy největší nával registrací a ne vždy stíháme hned odepisovat. Chodíme normálně do práce, kromě Denisy, ta očekává právě v lednu dalšího člena týmu. 🙂 

Zdolávat však můžete začít bez potvrzujícího emailu, stačí totiž vytisknout seznam vrcholů a hurá do hor.

Je dostupná pro Android a moc za ní děkujeme Davidovi Osičkovi! Stáhnout si ji můžete tady.

Pro iOS stáhnete tady – https://apps.apple.com/cz/app/32-vrchol%C5%AF/id1635875644?l=cs 

Můžete si zakoupit speciální registrační balíček, nebo nám poslat peněžitý dar přímo na účet 2401412400/2010. Do poznámky prosím přidejte jméno, ať víme komu poděkovat.

Ano jsou vrcholy, které jsou např. v lese, ale uznáte sami, že nikdo z nás nepůjde do lesa a nebude se fotit se stromem. Výzva je především pro Vás, takže bohatě postačí fotka z rozcestníku apod.

Plánujeme, že během roku zorganizujeme pár společných výšlapů, kdy společnými silami pokoříme pár vrcholů. O přesné trase výšlapu a především termínu vás budeme informovat.

Výzvou už téměř s 8 letou tradicí je 32 vrcholů Beskyd, kde jsme opět aktualizovali seznam pro rok 2024. Dále máme výzvu v pohoří Krušných hor, Šumavy a Jizerských horách

Těšit se můžete během léta na Beskydskou a Jesenickou štreku.

Seznam vrcholů

Seznam vrcholů v PDF – 32 vrcholů Jeseníků 2024

Mapu vrcholů najdete tady – mapa vrcholů 

Produkty z e-shopu

Instagram

info@32vrcholu.cz

Novinky