O výzvě

Jsou Jeseníky vaší srdcovkou? Tak to máme pro vás skvělou celoroční výzvu 32 vrcholů Jeseníků. Za spolupráce se Správou CHKO Jeseníky jsme vytvořili nový seznam pro rok 2022. Cílem není to stihnout v co nejkratším čase, ale užít si to! Na vrcholu si udělejte pěknou fotku a sdílejte ji třeba v naší skupině Zdoláváme 32 vrcholů. Každý vrchol si zapište do vytisknutého seznamu vrcholů Jeseníků. Registrace do výzvy je bezplatná, ale můžeš si k registraci vybrat jeden ze speciálních balíčků (viz níže)

Loňský benjamínek, letošní skoro junák. Z prvotní jednoroční výzvy se stal, díky velkému zájmu náš právoplatný člen naších výzev a co jsme si letos pro vás připravili? Dlouhé straně, které poznáte už z dálky pro svůj zarovnaný vrchol a největší přečerpávající vodní elektrárnu u nás. Rešovské vodopády, které jsou největší v pohoří Nízkého Jeseníku. Vodopády Bílé Opavy, kde narazíte nejen na kouzelnou stezku cestou na nejvyšší vrchol naší výzvy, ale za zmínku stojí něco nej a to je Velký vodopád, který dosahuje výšky 7,9 metrů a je součástí kaskády o výšce 16,4 metrů a délce 40 metrů. Pamětní kámen císařovny Sissi, která v pozdějších letech svého manželství s císařem Josefem I, trávila svůj volný čas na jesenických svazích. Na zdejším památníku najdeme i letopočet její úmrtí. O jaký rok se jedná bude váš úkol a moc se těšíme na fotečky ze zdejšího místa☺ Hraniční kámen Vysoká hole, jedná se o jeden z nejvýše položených hraničních kamenu a jeho umístění je z roku 1681 a do dnešního dne jsou na něm patrné vytesané staré erby jednotlivých panství.

Stále jsme hlavně dobročinný projekt. Svým nákupem speciálního registračního balíčku můžete podpořit Matyho (http://matytodokaze.cz) , pro kterého letošní výzvu organizujeme. V minulých ročnících jsme podpořili nemalou částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, v roce 2018 Soukromou ZŠ pro děti s vadami Ostrava částkou 70 tisíc korun, v roce 2019 organizaci PESTRÁ – psi asistence, 2020 nemocnému Patričkovi a nakonec tedy jeho mamince a v loni 2021 částkou 80 tisíc korun malému sportovci Štěpánkovi (celý článek tady). 

Jestli milujete výzvy, turistiku, přírodu a chcete udělat dobrý skutek, tak  pojďte s námi zdolat 32 vrcholů Jeseníků!

Pravidla

 1. Zaregistrujte se pomoci Google formuláře, kde si můžete vybrat i speciální registrační balíček. Každý účastník se musí zaregistrovat zvlášť.
 2. Na potvrzující email nemusíš čekat, protože seznam vrcholů máte volně dostupný na našem webu či Facebooku 32 vrcholů Jeseníků
 3. Vytiskni si seznam nebo stáhni aplikaci pro Android a hurá do přírody
 4. Fotky z vrcholů už nemusíte posílat, ale i přesto si svou vrcholovou udělejte na památku. 
 5. Zapište si datum, kdy jste vrchol zdolali.
 6. Bonusový výšlap ze seznamu organizujeme většinou koncem srpna nebo během září. Tento společný bonusový výšlap, na kterém se s vámi rádi uvidíme můžete jít dodatečně po zdolání všech 32 vrcholů.
 7. Po zdolání všech 32 vrcholů Jeseníků nám pošlete vyplněný seznam vrcholů včetně počtu dnů, které se počítají od data prvního výšlapu po datum posledního výšlapu. 
 8. Diplom posíláme v pdf podobě. 

Doporučení

 • Nově jsme pro všechny účastníky našich výzev založili skupinu na Facebooku „Zdoláváme 32 vrcholů“, kde můžete sdílet vaše fotky, tipy či trasy a hlavně zde můžete psát své dotazy případně hledat parťáky na společné výšlapy. 
 • Nepřemáhej se, trasy si vždy pečlivě naplánujte a hlavně se pořádně na výšlap vybavte! Nezapomeň nesmeky. Zvlášť v zimním období. Sledujte aktuální situaci na vrcholech, abyste nebyli překvapeni. Pokud si nejste jistí, jak se správně na hory vybavit, napište nám nebo ostatním turistům do skupiny. Určitě vám rádi poradí.

Upozornění:

 • Respektujte prosím zákazy při zdolávání našich hor.
 • Co si do lesa přinesete, prosím taky si odneste. Chovejme se k přírodě ohleduplně tak, abychom ji zanechali takto krásnou i pro příští generace.
 • Prosíme taktéž, aby jste při zdolávání vrcholů chodili jen po vyznačených turistických trasách (respektujme prosím pravidla CHKO Jeseníky).
 • V případě, že uvidíte ve sněhu vytvořené koleje pro běžky NEŠLAPEJTE PO NICH!

A na závěr…

Najdete nás také na Instagramu pod nickem @32vrcholu, kde sdílíme ty nej fotky od našich účastníků. Pokud zdoláváte vrcholky a sdílíte fotky na svém Instagramu označte nás nebo používejte hashtag #32vrcholkubeskyd. My fotky prohlédneme a budeme je sdílet.

Cokoliv budete potřebovat, nebojte se nám napsat do zprávy! Rádi Vám odpovíme nebo v případě nespokojenosti se Vám budeme snažit vyhovět.

Děkujeme a užívejte si krásy Jeseníků!

Tým 32vrcholu.cz

Představujeme vám seznam 32 vrcholů Jeseníků, které si nyní stačí vytisknout a zapisovat jeden zdolaný vrchol za druhým. Zatím to budete muset zvládnout bez mobilní aplikace, protože se aktualizuje a chvíli to potrvá.

Mapu vrcholů najdete tady – mapa vrcholů 

Seznam vrcholů ve formátu PDF stáhnete tady –SEZNAM Jeseníky 2022

Seznam vrcholů

Instagram

info@32vrcholu.cz

Novinky

Aktuality

Velké poděkování účastníkům 32 vrcholů!

0

S koncem roku jsme opět mohli díky našim účastníkům darovat peněžitý dar a podpořit tak někoho, komu dar pomůže doslova k pohybu. Řeč je o bojovníkovi Štěpánkovi, pro kterého jsme letošní výzvy 32 vrcholů organizovali.

Aktuality

Společně to rozbalíme!

4 komentáře
Už delší dobu bojujeme s pocitem, že si náš projekt a hlavně naši aktivní účastníci, kterých každý rok přibývá, zaslouží něco víc! Nevěděli jsme jak…
Menu