Nový rok přímo nabádá k tomu, abychom si stanovovali předsevzetí. My máme pro vás supr tip na letošní předsevzetí, které má opravdu smysl. Zdolejte 32vrcholů Beskyd a pomozte tak někomu, kdo to opravdu potřebuje.

O čem je řeč?

Na začátek představíme výzvu těm, kteří nás ještě neznají a přemyšlí zda se chtějí vůbec zapojit do výzvy 32 vrcholů Beskyd. Výzva je zcela dobrovolná, bez registrace a jakýchkoliv ofiko věcí. Od roku 2017 pro vás vytváříme seznam 32 vrcholů Beskyd, které nám příjdou krásné a něčím zajímavé. Na zdolání máte celý daný rok. Každé roční období má své kouzlo a chceme, abyste naše Beskydy poznali jak nejvíce to jde. Není to totiž pouze Lysá hora a Pustevny, Beskydy nabízí mnohem více krásných míst. Reakce našich účastníků mluví za vše. 

Jediné co musíte je vytisknout si seznam vrcholů, který najdete na našem FB nebo zde, na vrcholu vyfotit selfie a vše si do seznamu poctivě zapsat. Fotky nám můžete průběžně posílat na FB stránky nebo na email 32vrcholubeskyd@seznam.cz. Vrcholy si můžete zapisovat také do naši mobilní aplikace pro Android. Ti, kteří máte iOS musíte být ještě trpěliví, na aplikaci se pracuje, ale chvíli to ještě potrvá. Pevně věříme, že letos už to opravdu klapne 🙂

Pokud výzvu zvládnete, stačí nám zaslat vyplněný seznam vrcholů (nebo screen appky) a my vám vytvoříme diplom a zašleme formou pdf. (šetříme papírem)

Seznam vrcholů 2020

Mirka s Lubošem si letos se seznamem opravdu vyhráli a vybrali pro vás opravdu krásná místa. Bohužel vždy se najdou vrcholy, které tam být mohly, ale my je tam nedali, protože si je chceme nechat třeba na příště. 

„Letos jsme se rozhodli výzvu zatraktivnit. Vybrali jsme vrcholy i v okolních státech, které nás při společném toulání v srdci Beskyd oslovily a věříme, že se budou libit i našim účastníkům.“

Tady máte pár zajímavostí k novým vrcholům na seznamu:

Malinowska skala – dominantou je skála ve tvaru kazatelny, která je vysoká až 5 metrů. Jeden z největších skalních útvaru v Beskydech. Skalní útvar je tak památníkem neživé přírody.

Magurka Radziechowska – cestou na vrchol narazíte na skalní útvar, ze kterého jsou nádherné výhledy na Slezské Beskydy. Na svazích vrcholu jsou půvabné mýtiny na kterých se od jara do podzimu pasou ovce.

Magurka Wislanska – zajímavostí je zde rozcestník, u kterého by byla škoda se na malou chvíli nezastavit a odpočinout si. Cestou na Malonowskou skálu se úrčitě pokocháte krásným výhledem na město Zywiec a Zywiecke jezero.

Barania Gora –   je druhý nejvyšší vrchol ve Slezských Beskydech. Na vrcholu se nachází železná rozhledna, jakožto jediná svého druhu v okolí, ze které jsou krásné výhledy nejen po okolí, ale lze dohlédnout až na nejvyšší vrcholky slovenských i polských hor. V srdci rozhledny je triangulační věž, totožná s věží na Lysé hoře. Pokud zvolíte výstup z Czarne Wisly, cestou narazíte i na vodopád Kaskady Rodla, který je jeden z nejvyšších ve Slezských Beskydech. Pokud zvolíte cestu z druhé strany v období od května do října najdete zde otevřený  Baranihorský památník cestovního ruchu (Baraniogórski Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK na Przysłopie).

Velká Rača – na vrcholu najdete vyhlídkovou plošinu a dřevěný kříž. Výhodou zde je možnost občerstvení v chatě na vrcholu. Pokud zvolíte trasu od lyžařského střediska,  narazíte na ojedinělý krasový jev, skalní díry.

Malá Rača – je ne tolik navštěvovaný a  zalesněný vrchol,na kterém si užijete klid a pohodu. Cestou na tento vrchol, se můžete kochat výhledy na Kysúckou část Beskyd. 

Kykula – vydáte-li se po žluté stezce, narazíte v polovině cesty na dvojkříž, který je vtipně vyhotoven ze železných trubek. Samotný vrchol se nachází přímo na hranici Slovenska a Polska.

Tak co, navnadili jsme vás? Už víte, kam vyrazíte příště? Kdybyste chtěli poradit trasy apod. napište nám. Náš tým vám rád poradí. 

Zde si můžete stáhnout kompletní seznam 32 vrcholů Beskyd 2020 👉seznam2020

Čím můžete pomoci?

Samotnou návštěvou vrcholů pomůžete pouze tím, že nebudete 10x za rok navštěvovat pouze Lysou horu nebo Pustevny. Našim cílem vždy bylo trochu těmto frekventovaným vrcholům trochu odlehčit. Avšak vždy máme radost, když naši účastníci posílají fotky, kdy „čistí“ vrcholy po těch, kteří se v přírodě neumí chovat. Proto i my při návštěvách vrcholů vždy to co si přinesem, zase odnášíme.

Opravdu však pomůžete tím, že si zakoupíte některý z našich produktů nebo se zúčastníte společných výšlapů, které během roku budeme pořádat. Každý rok uskutečňujeme prodej limitované edice triček a to pouze v omezeném časovém úseku (většinou je prostor pro objednávky 3 týdny). O prodeji informujeme na našem FB nebo zde na webu. Takto vypadaly trička v předešlích ročnících.

Do vyprodání zásob máme tyto multifunkční nákrčníky ve vlastním designu za 250,- , které si můžete objednat zde 👉 https://forms.gle/BF6tAc5WRZH6oVHVA

V příštím článku se dočtete, pro koho konkrétně bude výzva letos určena. Máte se na co těšit!  

2 komentáře. Nechte nové

  • Dobrý den prosím kde můžeme objednat trička a nákrčníky na rok 2020. Děkuji Bolomová R.

    Odpovědět
    • Dobrý den, nákrčník můžete nakoupit přímo na našem webu je velké tlačítko“objednat nákrčník“ a nebo v tomto článku, je přímo odkaz. Trička ještě nejsou v prodeji. Kdy se budou trička prodávat Vás budeme včas informovat na sociálních sítích či webu.

      Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.