Letos poprvé jsme se ptali vás, účastníků, pro koho chcete letošní výzvy zdolávat. Děkujeme všem, kteří poslali svůj návrh, rozhodně máme tímto inspirace i do dalších ročníků. Nicméně vybrat jsme letos mohli pouze jeden z návrhů. Letošních 32 vrcholů bude ve znamení pomoci malé Verunce Slovákové a tady je její příběh. 

Veronika Slováková se narodila 28. 12. 2019 s nejtěžším stupněm rozštěpu páteře a hydrocefalem. Rodiče se o diagnóze dozvěděli, až když dojeli do porodnice. V současné době je Verunka na vozíčku a pravidelně cvičí, aby jednou mohla chodit. Penízky budou použity na intenzivní cvičení, které je velmi potřebné a které nehradí zdravotní pojišťovna.

Verunka je velký bojovník už od narození!

Ihned po narození musela podstoupit náročnou operaci rozštěpu páteře, při které lékaři uzavřeli jednotlivé obratle a vrátili vyhřezlou míchu a obaly zpět do páteřního kanálu. Po pár dnech podstoupila svou druhou operaci, tentokrát s hlavičkou, kdy mi museli zavést tzv. shunt (hadičku), která bude odvádět mozkomíšní mok do bříška. Od svého prvního měsíce, každý den, několikrát denně s maminkou cvičí.

Verunka pravidelně chodí na kontroly na neurologii, endokrinologii, urologii, neurochirurgii a ortopedii. Na noc nosí ortézu, kvůli špatným kyčlím. Když měla rok a 3 měsíce byla 14 dní na rehabilitaci V Praze- Motol, kam dojíždí pravidelně na kontroly kvůli kyčlím a kontrole ortézy. Potřeba je dojíždět na náročné fyzioterapie, neurorehabilitace a hipoterapie. Nejvíce se v současné době pohybuje po kolínkách, ale snaží se o stoj a chůzi. Nedávno se Verunce zhoršil nález na kyčlích, takže se bude řešit opět v Praze-Motol zda bude stačit ortéza na spaní a nebo bude muset jít na operaci. I přesto všechno co se v životě Verunky děje, je stále veselá a plná života. Miluje svoji starší sestřičku Terezku, která ji moc pomáhá a chápe, že vše nedokážu a nemůžu. 

 

Budeme moc rádi za jakoukoliv podporu, ať už registrací do našich výzev nebo nákupem v e-shopu. Věříme, že dokážeme společně Verunce zdolat její výzvu! 🙂 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.