podekovani

Také letos můžeme říct „Zvládli jsme to!“ Díky účastníkům výzvy 32 vrcholů a Beskydské štreky jsme mohli předat finanční dar, který  doslova pomůže někomu k pohybu a zdolávání dalších cílů! 

Se startem roku 2021 jsme vám naservírovali hned 3 nové výzvy, které budou pokračovat i v roce 2022! Pro milovníky Beskydských tisícovek jsme připravili pestrý seznam 32 vrcholů Beskyd, pro turisty, kteří chtěj jen poznat zajímavá místa v okolí Beskyd a zapojit třeba i své děti, jsme přišli se seznamem 32 vrcholků Beskyd a své působiště jsme rozšířili i do Jeseníků, kde jsme s týmem CHKO Jeseníky vytvořili seznam pro 32 vrcholů Jeseníků. To však nebylo vše! Naše kreativní Mirka přišla s nápadem udělat ultra výzvu pro ty, kteří jsou schopni zdolat 32 vrcholů Beskyd za týden, ne-li za pár dnů (a že vás není málo). Jelikož trasa ultra výzvy měla 65 km bylo jasné, že to bude jednoduše ŠTREKA! Tato ultra výzva měla tak velký úspěch, že právě díky ní (čtěte vám účastníkům), jsme mohli darovat 80 000Kč Štěpánkovi. 

A jak vypadalo předání daru?

Štěpánka a jeho maminku Markétu jsme měli čest poznat osobně 3.12., kdy jsme se sešli na takovém menším ,,vrcholáckém meetingu”, jak my říkáme. Užili jsme si parádní odpoledne, kde jsme si povídali o celém příběhu maminky Markéty a Štěpánka. ,, Musím říct, že to bylo opravdu inspirující, jak se paní Markéta zvládla všemu postavit, jak je všemu nyní přistupují a hlavně Štěpánek, jaký je bojovník a živý klučina! Všechno to chtělo čas, ale paní Markéta to zvládá prostě báječně! Moc se těším, až se uvidíme na společných výšlapech. “ říká o schůzce se Štěpánkem a jeho maminkou Markétou Denisa. 

Poděkování paní Markéty

Paní Markéta pro vás, naše účastníky a fanoušky, sepsala pár vět, kde popisuje, co mají v poslední době za sebou a také pár krásných vět na závěr. 🙂 

,,Když se vrátím zpátky v čase, tak nejvíce zásadní změna v našem nestandardním životě nastala v říjnu 2020, kdy Štěpán podstoupil operaci v Dětské nemocnici Brno na oddělení ortopedie. Operace měkkých tkání, derotace a zkrácení stehenní kosti si vyžádala 2 měsíční rekonvalescenci, kdy náš velice aktivní Štěpa musel jen ležet. Vše se dá zvládnout a naštěstí to proběhlo nad naše očekávání velice dobře. Operace byla nutná, aby se mohla vyrobit speciální ortoprotéza, která vyrovná zkrat končetiny (10cm), srovná pánev a podpoří ztracené a oslabené funkce ochrnuté nohy. Na novou ortoprotézu se Štěpa těšil jako někdo, kdo očekává své první značkové boty, které si moc přál. Neopomenu zmínit, že tuto speciální ortoprotézu je možné nechat vyrobit pouze na protetice ve Vídni, kde pravidelně dojíždíme (máme za sebou 8 cest) a pojišťovna ji ani z části neproplácí. Její cena je v řádu statisíců a pokud dítě vyroste o více jak 2,5cm, je nutností nechat vyrobit ortoprotézu novou. V České republice žádná protetika takovou ortoprotézu nevyrábí, proto jsme odkázáni jet tam, kde nám mohou pomoci. 

Díky první ortoprotéze udělal Štěpa ve svých devíti letech první kroky bez opory. Vlastně poprvé zažil radost z chůze, kdy má volné ruce a mohl si něco donést, z čehož měl nesmírnou radost. Samozřejmě se chůze musí pořádně vypilovat, protože ještě není zdaleka dokonalá a musíme předejít zhoršení skoliozy a bolestem páteře, kterou před operací Štěpa hodně trpěl. Máme za sebou několik intenzivních terapií a hodně je jich v plánu. Ale díky pravidelným rehabilitacím a intenzivním terapiím se stále posouvá Štěpa dále a zároveň blíž svým vysněným snům a přáním. Z první ortoprotézy jsme se radovali jen krátce, po 5 měsících z ní vyrostl a dokonce nevydržela ani jeho aktivní zátěž. V letošním roce máme ortoprotézu již druhou, která byla vyrobena více zpevněná a snad nám vydrží mnohem déle, než z ní stačíme opět vyrůst. 

Záleží jen na vás samotných, jak se k tomu všemu postavíte a zda-li to dokážete přijmout.

Štěpa je velice aktivní sportovec. 4 roky dělá atletiku pro PARA Athletics SSK – Vítkovice, kde se věnuje hodu míčkem, raketkou, jízdě na vozíku a také zkouší hod oštěpem. Pravidelně se účastní závodů v Ostravě, Olomouci, Brně a svou fyzičku si zlepšuje na soustředění v Nymburku. Jeho výkony se neustále zlepšují a má ve sbírce několik medailí a krásné osobáčky. Vše hlavně díky jeho NEJ trenérce Anet, která mu dává pěkně do těla a věnuje mu hodně svého trenérského času. Aby toho nebylo málo, tak Štěpa nedávno začal trénovat para hokej. Moc ho to baví a někdy je dost těžké ho dostat z lední plochy. Vše je v začátcích, ale je velice trpělivý, snaživý a nic nevzdává. Nyní se těšíme na zimní sezónu, kdy se snad opět dostaneme na své oblíbené hory a budeme je sjíždět na lyžích pro hendikepované – monoski. V letošní sezóně je v plánu Štěpu co nejvíce osamostatnit, aby zkusil monoski ovládat sám bez asistence. Jinak ve volném čase chodíme i po horách se speciálním kočárem benecykl a v letošním roce jsme navštívili pár vrcholů Beskyd. Často se pořádně zapotíme, protože tahat kočár se Štěpou už není žádná sranda, ale ten pocit, kdy dosáhnete vrcholu – STOJÍ ZA TO. Však vy všichni sami moc dobře víte.

Život s dítětem, které se potýká s celoživotním postižením není vůbec lehký. Záleží jen na vás samotných, jak se k tomu všemu postavíte a zda-li to dokážete přijmout. My jsme se k tomu všemu obrátili čelem, ale začátky nebyly vůbec lehké. Zažíváme neobyčejný život s neobyčejným dítětem. Dítětem, které má své velké sny a cíle. Dítě, které miluje život a užívá si ho, jak jen se dá. Je to náš učitel života a jeho síla, bojovnost a vytrvalost nás všechny žene dál. Vstříc lepším zítřkům. Tento výjimečný život plný nových čistých přátelství, neobyčejných zážitků a báječných chvil, je vykoupený pravidelnou dřinou a někdy totálním vyčerpáním. Proto díky Vám všem, kteří jste šli do projektu 32 vrcholů a rozhodli jste se podpořit Štěpu. Bez vás všech by to všechno bylo mnohem těžší a my jsme vám nesmírně vděčni a z celého srdce vám moc děkujeme. Za vaši víru a přízeň.

Přejeme vám spoustu kroků tím správným směrem, ať se vám zdaří zdolat všechny vrcholy, které máte před sebou a nemusí to být jen hory, protože cesta je CÍL.

Štěpa s rodinou.”

 

My taky moc děkujeme, že jste tolerantní k našemu ne vždy dokonalému vedení, protože se také učíme za pochodu. Nikdo z týmu není v tomto oboru zběhlý a vše děláme ve volném čase po práci. O to více si vážíme vašich pozitivních feedbacků a doufáme, že příští rok se zase potkáme na nějakém tom vrcholu! 🙂 

 

Náš projekt můžete stále podpořit třeba nákupem multifunkčních nákrčníků. Objednávkový formulář.

 

Přejeme pohodové prožití Vánoc a 1.1. očekávejte nové seznamy a nové výzvy! 

 

Váš tým 32 vrcholů

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.