Ať je doba jáká je, tým 32 vrcholů ani letos nezahálel a opět si pro vás připravil novou výzvu pro rok 2021. A ačkoliv nás čekají drobné změny, tak to základní zůstává – opět se společně s vámi pokusíme pomoci těm, kteří naši podporu potřebují. 

Loňský rok byl náročný pro nás všechny. Zavřené obchody, fitka a vůbec veškeré příležitosti pro trávení volného času. Mnozí z nás proto vyrazili do hor – a to nejen my, kteří se tam potkáváme pravidelně, ale také ti, kteří za běžných okolností nechodí vůbec sporadicky. A kde to turisty nejvíce lákalo? Samozřejmě na královnu Beskyd – na Lysou horu a proto jsme se rozhodli, že ve výzvě pro rok 2021 ji prostě vynecháme. Nemusíte mít však strach. Celý seznam vrcholů jsme pro vás připravili tak, ať má radost každý – od rodin s dětmi, po sportovce nebo cyklisty. Každý si tam letos najde to svoje. 

Novinkou roku 2021 jsou naše 3 nové výzvy! 

 

Pro koho letos zdoláváme?

Letošní ročník navazuje na ten loňský. Doufáme, že se nám podaří podpořit malého-velkého bojovníka Štěpánka, který se narodil předčasně koncem pánevním ve 24. týdnu těhotenství s porodní váhou 700g. U porodu bohužel došlo k trakčnímu poranění se zlomeninou raménka stydké kosti. Následkem tohoto zranění a předčasného porodu se Štěpánek potýká s celoživotním porušením periferních nervů v oblasti míchy. Má ochrnutou pravou dolní končetinu, spasticitu levé dolní končetiny, inkontinenci moči i stolice a poruchu růstu se sekundární deformitou páteře.pomáháme štěpánkovi

Štěpánkovi je už 9 roků a po psychické stránce je stejný jako jeho vrstevníci. Na rozdíl od nich však pravidelně rehabilituje a dojíždí na intenzivní terapie do soukromého zařízení Fyzio Beskyd a také do Fakultní nemocnice v Ostravě. Třikrát ročně absolvuje intenzivní hiporehabilitační pobyty v Bohuslavicích u Telče a ve Strážném v Krkonoších. Vzhledem ke špatnému postavení pánve a velké asymetrii páteře, není pro něj chůze ve vertikále vhodná a mívá díky ní velké bolesti zad. 

Je to však velký sportovec! Ve svém volném čase chodí do posilovny CollieryCrossfit Ostrava a již dva a půl roku dělá atletiku pro ZTP, kde se zaměřuje na hod míčkem a jízdu na vozíku. Moc ho to baví a ve sbírce má pár cenných medailí. S maminkou pravidelně běhají a účastní se benefičních běhů, chodí do přírody se speciálním kočárem SPEKO a v zimě lyžuje na speciálních lyžích pro hendikepované ,,monoski“. Jednou by si však přál naučit hrát na bubny. 

V současné době se zdravotním postižením Štěpánka zabývá rakouská ortopedická společnost PohligAustriaGmbH&Co. se sídlem ve Vídni. V plánu je operace rekonstrukce kyčelního kloubu, zajištění pánve a ochrnuté nožky speciální ortézou a intenzivní rehabilitace. Operace a výroba speciálních ortéz probíhá na klinice ve Vídni, přičemž tyto výkony nijak neproplácí zdravotní pojišťovna. Hrazena však není ani následná rehabilitace v ČR. 

Jak můžete pomoct? 

Každý rok spouštíme prodej prodej limitované kolekce triček, které si můžete objednat v omezený časový úsek (cca během 1 měsíce). Letos prodej také proběhne, ale navíc pro vás připravujeme pár dalších produktů, takže ti, kteří od nás už mají více triček si mohou zakoupit něco nového. 🙂 Brzy vám představíme náš e-shop. 

Nyní si můžete objednat ještě naše multifunkční nákrčníky. Tlačítko najdete v pravo nahoře nebo na tomto odkazu

BUDEME RÁDI, KDYŽ SPOLEČNĚ DOKÁŽEME ŠTĚPÁNKA A JEHO RODINU PODPOŘIT

 

TÝM 32 VRCHOLŮ⛰

 

1 komentář. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.